piątek, 20 marca 2020

Adrian Tinniswood - Brytyjska monarchia od kuchni - przypomnienie doskonałej książki na czas kwarantanny.

Znalezione obrazy dla zapytania Adrian Tinniswood - Brytyjska monarchia od kuchni.Książkę pochłonąłem w jedno zimowe popołudnie, a zamówiłem ją w Świecie Książki. Pasjonatem Windsorów jestem od 1997 roku - od czasu kiedy to u mojej Śp. Babci Jadwigi oglądałem pogrzeb Lady Di, na czarno - białym telewizorze. Jak to sama królowa Elżbieta zwykła mawiać, w Zjednoczonym Królestwie działają siły, o których nie mamy pojęcia.

Czu monarchia przetrwa? Być może tak, być może nie. Windsorowie są długowieczni. Królowa Elżbieta Matka dobiła do 102 - lat, jej córka przekroczyła już setkę.

Wiadomości z życia brytyjskiej monarchii podbijają media, a losy Windsorów śledzą miliony ludzi na całym świecie.

Książka została napisana ze swadą. Bardzo dobrze się ją czyta. A wydało tę książkę wydawnictwo Bellona. Moje ulubione też zresztą. Książka jest dobra dla nie - historyków także. Śmiało mogą po nią sięgnąć nie - historycy. Zachęcam do lektury, książka może być wspaniałym prezentem na Święta !

Osobiście uwielbiam Elżbietę Drugą. Lady Di kochałem, a księcia Filipa nie lubię. Mam takie swoje monarchiczne sympatie i antypatie.

Zachęcam do lektury !

13 komentarzy:

 1. Przyznam, że, ja w ogóle nie rozumiem fenomenu rodziny królewskiej. Ale ta publikacja na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja od czasu do czasu lubię przeczytać coś na temat rodziny królewskiej, więc nie wykluczam lektury tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się zachęcona :-)
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuję się życiem rodziny królewskiej, ale dla zajrzenia im "do kuchni" chyba zrobię wyjątek. :P Ciekawa pozycja, ale to raczej na dni, gdy nie będę miała nic więcej do czytania. :)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię różne ''smaczki'' z życia brytyjskiej rodziny królewskiej, dlatego chętnie zapoznam się z powyższą publikacją.

  OdpowiedzUsuń