piątek, 8 stycznia 2021

Książę Harry - Piątki z Windsorami.

 Wracam drodzy Czytelnicy do serii "Piątki z Windsorami". Dzisiejszy intensywny dzień pozwolił mi nieco odetchnąć dopiero teraz. A książę Harry - no cóż - to jest postać nietuzinkowa. Urodził się w 1984 - ym roku jako drugie dziecko Diany Spencer i Księcia Walii Karola. Odziedziczył po rodzinie swej matki rude włosy. Karol był rozczarowany - wszak spodziewał się dziewczynki. I od tego czasu małżeństwo królewskiej pary zaczęło się "sypać". Zaś Książę Harry dziś - jest jedną z dziesięciu najbardziej chronionych osób na świecie. Sama Diana była podejrzewana o to, iż Harry nie jest synem księcia Karola. Postronni posądzali o ojcostwo - jedną z osób jej dworu - ale tutaj - pora późna już - pamięć mnie zawodzi. Sam Harry niestety sprawiał wiele kłopotów w późniejszym wieku rodzinie królewskiej. Sama Diana zaś - rozpieszczała go niemiłosiernie. Mały wtręt - mawiała o "swej" rodzinie panującej "Ci Niemcy". Harry zanim wstąpił do armii i lotnictwa ale też i wtedy i po - zasłynął wieloma skandalami. Pamiętamy z pewnością nagłośnioną jedną z "balang" - gdzie był przebrany w mundur hitlerowski. Odbył potem poważną rozmowę z królową i Karolem. Nadużywał tez ponoć alkoholu i środków odurzających. Wtedy to ojciec ostro wziął się za niego. Pamiętamy "bajkowy" ślub w 2018 - ym roku, z Meghan Markle - który miał miejsce w Kaplicy zamku Windsor - Kaplicy Świętego Jerzego. Para doczekała się potomstwa. Pamiętamy z pewnością pogrzeb Lady Di - we wrześniu 1997 - go roku, kiedy to został prawdopodobnie zmuszony, by wraz z ojcem, bratem, wujem i dziadkiem - księciem Filipem  - iść za trumną Diany na oczach blisko miliarda widzów. Teraz nieco mniej śledzę losy Windsorów. Sam mój nick wziął się (nick blogowy na IL2 i Wielkim Oczekiwaniu) od skrótu Jar (moje pierwsze imię ) i Dian - od Lady Di. Książę Harry nieustannie chyba jednak bulwersuje. Wypadł z kolejki do tronu - a w kuluarach brytyjskiej monarchii mawia się, że to William czyli Wilhelm - odziedziczy tron po Babce, Królowej Elżbiecie II. Książę Walii - Karol - jest bowiem tym "wielkim oczekującym" od wielu lat.

26 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam, że Karol spodziewał się dziewczynki. Bardzo ciekawy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, spodziewał się - wręcz pragnął dziewczynki. I się rozczarował, czego Lady Di nie mogła mu darować. Dziękuję Wiolu za komentarz :)

   Usuń
 2. Interesujący wpis. Kiedyś w prasie widziałam zdjęcie tego domniemanego ojca Harry'ego, ale też już nie pamiętam nazwiska itp. Za to kojarzę, że Harry do niego podobny z wyglądu, a takie rzeczy jeszcze bardziej wzmagają pewne plotki. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Dowiedziałem się tutaj tylko wtedy, gdy krążą plotki, że książę Harry nie jest synem księcia Karola.
  Nie przeprowadza się testów genetycznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeprowadza się. Na pewno jest synem Karola. Tutaj taki "smaczek". Ale tak - czy inaczej - Karol spodziewał się dziewczynki. Pozdrawiam !

   Usuń
 4. Dowiedziałam się z Twojego wpisu wielu ciekawych rzeczy, choćby tego, że Karol liczył na dziewczynkę, a niestety dostał syna, przez co w jego małżeństwie zaczęło się psuć. Jakie to smutne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo smutne Cyrysiu. Pozdrawiam po weekendowych zakupach :)

   Usuń
 5. Harry wyszedł na ludzi, a to najważniejsze. Cenię go za to, że miał odwagę zawalczyć o swoje szczęście i odejść z "pałacu", gdzie najwyraźniej czuł się źle. Jarku domyśliłam się skąd wzięła się Twoja ksywka. Bardzo fajnie brzmi. Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Lutano za treściwy komentarz i również życzę miłego weekendu :)

   Usuń
 6. Bardzo ciekawie napisane :D Harry musiał się trochę czuć jak ptak w klatce :(
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia :D

  weruczyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz Weroniko. Weekendy z Windsorami będą kontynuowane :) Pozdrawiam i również miłego dnia :)

   Usuń
 7. Z twoich popisów zawsze dowiaduję się czegoś nowego i ciekawego. Dziękuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miód na moje serce Agnieszko. Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz. Ja cały czas czegoś nowego się uczę :)

   Usuń
 8. Każde pokolenie royalsów ma swojego buntownika, w tym jest nu=im książę Harry ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)

   Usuń
 9. Bardzo ciekawe ciekawostki. 😁

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za kolejną garść informacji. Zaczęłam niedawno oglądać "The Crown" - znasz? Co myślisz o tym serialu?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "The Crown" oglądałem w odcinkach na You Tube, mam w planach całość. Doskonały. Oglądałem też na DVD "Jak zostać królem" i "Królowa". Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz :)

   Usuń
 11. Książę Harry chyba najbardziej zbuntowany z rodziny królewskiej. Podobnie jak jego mama, nie poddawał się surowym wymogom etykiety. Ale się ustatkował:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak koniec końców - ustatkował się. Pozdrawiam !

   Usuń
 12. Jak słyszę, że facet spodziewał sie chłopca bądz dziewczynki i jest rozczarowany to mnie krew zalewa. Trzeba było najpierw pocytac o biologii, a nie się obrażać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Joanno. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam w mroźny poranek :)

   Usuń
 13. Trzeba przyznać, że książę Harry to chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci młodego pokolenia. A co do kryzysu w małżeństwie Diany to chyba zaczął się on grubo przed narodzinami Harrego. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że powodem było to, że urodził mu się syn. Chyba, że to był pretekst.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz rodzinatestuje. Tak, kryzys w małżeństwie rozpoczął się przed narodzinami Harrego. Jednak narodziny Harrego go spotęgowały. Pozdrawiam !

   Usuń