piątek, 17 grudnia 2021

Księżna Kate - weekendy z Windsorami.

Księżna Kate - weekendy z Windsorami . Źródło zdjęcia : Viva.pl Księżna Kate jest wyczerpana? Tak skandal z Meghan i Harrym odbił się na jej wyglądzie | Viva.pl Księżna Kate to nietuzinkowa postać. Pochodząca z klasy średniej, studiowała historię sztuki na szkockim uniwersytecie, gdzie poznała Williama. Przez długi czas była określana przez złośliwe media " Kaśką - Czekaśką". Dużo by pisać i mówić o niej. W kuluarach brytyjskiej monarchii mawiano, że Kate to idealna kandydatka na żonę dla Wilhelma (objaśniam:  William - Wilhelm - to te same imiona, stosowane w nazewnictwie imion anglo - saskiego kręgu językowego). Kate to rocznik 1982 . Jak ja, zresztą ;-) Bohaterka niniejszego wpisu cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród Brytyjczyków. W końcu mowa o przyszłej Królowej :-) . Kate ma wszystko: miłość, sławę, pieniądze. Elżbiecie II przypadła do gustu. Historyk sztuki. William bał się, że może powtórzyć los Diany, jednak Kate  - nie zamierza powtarzać jej losu. Establishment brytyjski też ją zaakceptował. Wiele osób się zastanawia, jaką może być w przyszłości królową. Nienagannie ubrana, nienagannie uczesana, doskonały makijaż - oraz zdolność do celów reprezentacyjnych przez cały czas. Księżna Kate jednak też odpoczywa. Jest poza tym - ściśle chroniona. wie, co powiedzieć, wie, że musi się uśmiechać. Rola trudna, ale do zrealizowania. Jest z klasy średniej, jednak - wszystko na to wskazuje - będzie w przyszłości Królową Zjednoczonego Królestwa. Ślub Kate i Williama mogliśmy śledzić na żywo w 2011 roku. Na to miejsce wybrano Opactwo Westminsterskie, a nie Katedrę Św. Pawła w londyńskim City ( gdzie w 1981 roku zawarli małżeństwo Lady Di oraz Książę Karol). Stosunki z Królową układają się pomyślnie. Z Kamilla i Karolem również. Wracając do ślubu z 2011 roku: był śledzony przez setki milionów widzów na całym świecie, przeze mnie również. Była to dość szybka uroczystość. Kate cały czas trzyma fason - od lat .

 

26 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie opisałeś postać księżnej. Krótko i interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszko - nie dodało mi Twego komentarza. Napisałaś, że "Bardzo ciekawie opisałeś postać księżnej. Krótko i interesująco". Pozdrawiam serdecznie Agnieszko blogger coś znów szwankuje. Ja po wielogodzinnym sprzątaniu i szybkich 17 - to minutowych zakupach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że Kate jest bardzo sławna i popularna. Wszysycy o niej słyszeli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiolu - dokładnie. Będziemy obserwować, jak potoczy się dalszy jej los. Serdecznie pozdrawiam, komentarza Agnieszki Kaniuk coś nie przepuściło ;-)

   Usuń
 4. Myślę, że weszła w swoją rolę świadomie i dobrze ją "odgrywa".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowa Karo - dokładnie. I - dużo nerwów ją to też chyba kosztuje :/ . Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :-)

   Usuń
 5. Fajna kobietka. Od razu widać, że zaradna i zarazem ciepła. Zresztą historyk sztuki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno jest to bardzo ciekawa osobowość. Zastanawiam się w takich przypadkach, ile jest w niej autentyczności, a ile wyreżyserowanej pozy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirko - też się zastanawiam. Ale ona na pewno nie chce powtórzyć losu Lady Di ;-). Pozdrawiam, dziękując za komentarz :-)

   Usuń
 7. Ciekawy wpis o interesującej postaci. Lubię księżną Kate - to piękna kobieta z klasą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za komentarz :-)

   Usuń
 8. Znana i lubiana. ;) Świetnie odnajduje się w swojej roli księżnej. Robi bardzo pozytywne wrażenie, wzbudza sympatię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urocznico - dzięki za komentarz. Padnięty jestem - rano zakupy, potem cmentarze. Pozdrawiam znad nieco starszych podręczników akademickich ;-)

   Usuń
 9. Bardzo lubię księżną. To jest właściwa osoba na swoim miejscu i zawsze pięknie wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alicjo - zgadzam się. Pozdrawiam po zalatanym dniu :-)

   Usuń
 10. Bardzo medialna. Pomaga Windsorom wizerunkowo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak Joasiu. Serdecznie pozdrawiam, dziękując za komentarz :-)

   Usuń
 11. Jak to księżna.... Piękna, inteligentna i przykuwa uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Krysiu. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz :-)

   Usuń
 12. O to takze moj rocznik. Lubie ksiezna Kate, zawsze wydawala mi sie delikatna, szykowna i inteligentna. Jesli ksiaze William zostanie krolem, a ona krolwa moze byc ciekawie. Megan nie wzbudza jakos mojej sympatii, nie wiem czemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu - mam podobnie jak Ty . Serdecznie pozdrawiam, dziękując za komentarz :-)

   Usuń