niedziela, 30 czerwca 2019

Jolanta Romualda Gałązkiewicz - Gołębiewska - Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzinowym.

Znalezione obrazy dla zapytania Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym. Patrzenie w nocne niebo towarzyszy mi od dwunastego roku życia, a może i wcześniej? Mój pradziad Michał, ze strony mamy zajmował się astromancją, swojej gromadce dzieci przepowiedział wybuch II wojny światowej oraz czasy PRL - u. Zmarł w 1937 roku na cukrzycę. Wzrastałem otoczony legendami o nim. Był szanowanym członkiem społeczności lokalnej.

I tak już w wieku dwunastu lat zainteresowałem się astrologią. Pierwszy podręcznik ofiarowali mi Rodzice, był to podręcznik astrologii godzinowej- inaczej zwaną pytającą. Nie pamiętam już Autora, ale był to polski Autor piszący pod angielskim pseudonimem. Według Frawley'a - brytyjskiego astrologa mieszkającego w Polsce i ożenionego z Polką - najpierw naukę astrologii należy zacząć właśnie od astrologii pytaniowej.

Niniejszy tytuł już recenzowałem, ale staram się wracać do dobrych, sprawdzonych tytułów. Pani Gołębiewska jest astrologiem, który idzie w stronę astrologii klasycznej. Dzisiejsza astrologia bowiem stoi na rozdrożu - popularna jest astrologia humanistyczna, która potrafi wybielić każdy horoskop (na przykład w astrologii humanistycznej zwanej astropsychologią horoskop Hitlera wygląda tak: jest to mężczyzna kochający naturę, ziemię, ogrodnictwo) . Przykładów można mnożyć.

Astrologia klasyczna się odradza, to dobrze. Książka jest naprawdę bardzo wciągająca, ale żebyście mogli z niej korzystać, musicie ściągnąć jakikolwiek program astrologiczny - ja polecam Uranię.

Książka została zbudowana z dwunastu rozdziałów i bardzo dobrze się ją czyta. Ale potrzebny do jej lektury jest minimalny zakres wiedzy astrologicznej. Należy z uwagą ją czytać, najlepiej z długopisem w ręku, gdyż możemy natrafić na obco brzmiące słowa.

Jednak polecam ją z czystym sercem. Liźniecie astrologię klasyczną w czystej postaci. Jest to książka, do której uwielbiam wracać. A nie ma nic piękniejszego, niż patrzenie w nocne, rozgwieżdżone niebo. 

20 komentarzy:

 1. Ja też cieszę się, że astrologia klasyczna się odradza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam się na astrologii, ale bardzo lubię patrzeć w gwiazdy, więc może z tej książki dowiem się czegoś ciekawego. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie interesowałam się astrologią, dlatego wątpię, czy w powyższej książce znajdę coś dla siebie. Aczkolwiek jeśli przypadkiem na nią natrafię, to z czystej ciekawości ją przejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ze mną jest te problem, że kompletnie nie wierzę w takie rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może to być ciekawa lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 6. awesome article :)
  have a nice day

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką chęcią sięgnę po tę książkę. Wierzę, że z gwiazd można wiele wyczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowałeś mnie tą książką.Jeśli ją zobaczę w księgarni, to ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wizytę u mnie. Warta jest poznania .

   Usuń
 9. To prawda, też uwielbiam patrzeć w gwiazdy. I strasznie ubolewam, że koło mojej miejscowości brakuje planetarium, bo to coś cudownego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasino, ja byłem swego czasu w Planetarium w Chorzowie. Coś wspaniałego :)

   Usuń