poniedziałek, 2 grudnia 2019

Tajemnice Przodków - Ukryty przekaz rodzinny - Anne Ancelin Schutzenberger.

Książkę zamówiłem w Empiku, a pochłonąłem ją w ciągu jednej nocy. Warto zarwać noc na takiej lekturze !

To pasjonujący przewodnik, , nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i dla wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się także osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na tę konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce :
 - odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek.
- dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy też wykonywanego zawodu.
- odzyskasz kontrolę i zaczniesz żyć własnym życiem, a nie życiem kogoś zmarłego z rodziny, kogo nieświadomie zastępujesz.
- nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne, jako geneosocjogram, i zobaczysz co w rodzinie ukryte, o czym nie wolno mówić, czy nawet myśleć.

Anne Ancelin  Schutzenberger - urodzona w 1919 roku, profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei, i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie. :Tajemnice przodków: to książka, która stała się bestsellerem we Francji i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.


Jak wspomniałem, książka wciąga. Bardzo wiele można się z niej dowiedzieć, rysując genogram własnej rodziny. Wszyscy, którym psychoterapia jest bliska - a to pacjenci - byli pacjenci - lekarze - pielęgniarki - powinni ją przeczytać. Cena: 38 PLN. Autorka ze swadą opisuje swoją praktykę kliniczną. Ukryte przekazy rodzinne są niezwykle fascynujące ! Mnie jest bliskie podejście jungowskie jednak. Ale tak szczerze, to chyba wszyscy czerpiemy garściami z nieświadomości zbiorowej Junga. Książka jest dla wszystkim. Nie tylko dla specjalistów. Możecie śmiało po nią sięgnąć ! A Lektura jej przyprawia o ciarki na plecach.

Serdecznie Polecam !

10 komentarzy:

 1. Wow, to musiała być wspaniała lektura skoro tak szybko ją przeczytałeś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako psycholog, czują się zakręcona do lektury tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesująca pozycja! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawią mnie te ukryte przekazy rodzinne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym mnie zaciekawiłeś :) Nie raz chciałam odtworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny, dowiedzieć się czegoś o swoich przodkach. Myślę, ze faktycznie mieli na nas jakiś wpływ.

  OdpowiedzUsuń