czwartek, 18 czerwca 2020

Repetytorium Historia Matura na 100 procent. Wydawnictwo Szkolne PWN.

Autorzy : Rafał Degiel, Agnieszka Gajda, Wanda Królikowska, Łukasz Niesiołowski Spano, Zbigniew Olczak.

Repetytorium nabyłem bodajże w 2005 - ym roku. Jest świetną, małą pigułką wiedzy historycznej. Zawiera 263 strony. Mamy tutaj Panoramę Dziejów, Tablice synchroniczne i chronologiczne, zestawienia porównawcze i podsumowania. Jestem olbrzymim zwolennikiem repetytoriów i vademeców. Książka pozwala na szybkie podsumowanie wiedzy historycznej. Przeznaczona jest głównie dla uczniów Liceów Ogólnokształcących, ale także teraz - śmiało mogę polecić to repetytorium uczniom szkół podstawowych. Jest jak wspomniałem - wspaniałą perełką. Uważam też, że przyda się nie tylko uczniom, ale i studentom. Ale to jest wiedza w pigułce. Pamiętam czasy, gdy na studiach historycznych - istniały na rynku Vademeca i Repetytoria licealne - pisane na poziomie szkół wyższych. Na tej publikacji - drodzy czytelnicy - się nie zawiedziecie. Idealna książeczka także dla laików. Polecam !

26 komentarzy:

 1. Dobrze, że matura już dawno za mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że...z historią u mnie na bakier;-) Może więc warto zaopatrzyć się w takie repetytorium? A maturę zdawałam tak dawno, że wydaje mi się snem. Zresztą... całkiem przyjemnym;-)
  Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci miłego dnia:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To już za mną, historii na maturze nie zdawałam i dzięki Bogu, bo w życiu bym nie zdała. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się że matura jest już tylko wspomnieniem. Zdawałam geografię. Matura 2004. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze,że ja mature mam za sobą 🙂 och cóż to był za stres 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja siostrzenica za rok przystępuje do matury, więc jej polecę powyższą publikację. Mam nadzieję, że okaże się dla niej pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 7. To pewnie dziwne, ale przed maturą w ogóle nie czytałam za dużo, skupiłam się na byciu technikiem informatykiem. Teraz natomiast nadrabiam i czytam dużo. W tym książki historyczne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na mature z historii bym sie nie zdobyla.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem już 2 lata po maturze, ale nie zdawałam historii ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja za trzy lata znowu będę zdawać maturę :-)) więc może mi się przydać !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. ja już o maturze dawno zapomniałam minęło prawie 10 lat!

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodnie ze swoim tytułem, tego typu pozycja faktycznie jest bardzo dobrą książką dla maturzystów, żeby mogli sobie przypomnieć najważniejsze rzeczy przed egzaminem. Dla uczniów może zresztą przydać się nie tylko na potrzeby samej matury, ale np. przed jakimś sprawdzianem z tylko jednego działu. Sama w czasach szkolnych chętnie korzystałam z takiego rodzaju materiałów. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń