czwartek, 26 sierpnia 2021

Księżniczka Anna - Czwartki z Windsorami.

 Zobacz obraz źródłowy  źródło zdjęcia : Fakt.Pl. 

Księżniczka Anna to postać nietuzinkowa. Wybija się ona spośród całej Rodziny Królewskiej. Urodziła się 15 sierpnia 1950 roku. Jest jedyną córką Elżbiety II i księcia Filipa. Dwukrotnie zamężna. Od dzieciństwa nie lubiła ani się fotografować, ani udzielać w towarzystwie - co jest ewenementem wśród brytyjskiego establishmentu. Pasją księżniczki Anny od lat jest jazda konna. Ma nawet na koncie udział w Olimpiadzie. Z pierwszego małżeństwa ma dwójkę dzieci. Książę Filip ją ubóstwiał - nic dziwnego, bowiem charakter odziedziczyła raczej po nim. Anna słynie z ciętego języka, dosadnych komentarzy na wiele tematów. Ma dwójkę dzieci, jej córka Zara  - podobnie jak matka  - także pała miłością do jazdy konnej, zdobyła nawet medal na Olimpiadzie w 2012 roku, który odebrała z rąk samej Księżniczki Anny. Anna poprzez swą matkę i ojca jest spokrewniona ze wszystkimi rodami panującymi Europy. Jako jedyna z Royal Family była postawiona przed sądem - a to z tego powodu, iż jej pies , niezbyt dobrze pilnowany, pogryzł obywateli Zjednoczonego Królestwa. Anna udziela się jednak bardzo chętnie w wielu organizacjach charytatywnych. Jazda konna, oraz działalność charytatywna - to dwie rzeczy, które ją wyróżniają, i stanowią jej markę na tle Windsorów. Wielokrotnie prasa nie zostawiała na niej suchej nitki - a to za fryzury, a to za stroje - zaś nasza bohaterka kwitowała to na swój własny, specyficzny sposób. Anna niewieloma rzeczami się przejmuje - i - co ważne - stara się robić swoje.

26 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie przedstawiłeś osobą księżniczki Anny i Sprawiłeś, że chciałabym dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko - bardzo Ci dziękuję za ten komentarz. Księżniczka Anna jest dość . ... ciekawa. Serdecznie pozdrawiam z deszczowego południa :)

   Usuń
 2. Nie wiem zbyt dużo o tej postaci. Bardzo ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobał mi się Twój wpis poświęcony księżniczce Annie. Nie wiedziałam wcześniej dużo na jej temat. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Crouschynca - bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam również :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa osobowość i dobrze, że nie przejmuje się językami ludzkimi tylko robi swoje. Każdy powinien brać z niej przykład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkowy - Las - dokładnie. Robi swoje w sumie od zawsze. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)

   Usuń
 5. Ciekawa, oryginalna postać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. I takich ludzi się ceni :). Miło, że przybliżyłeś tę postać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sady Sana - dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Nietuzinkowa, ale jednak mało znana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Joanno - nietuzinkowa, ale mało znana. Nieco się wyłamująca. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz ;-)

   Usuń
 8. Księżniczka Anna to ciekawa postać z rodziny królewskiej. Tak sobie myślę, że w końcu będę musiała obejrzeć jakiś dokument lub serial o rodzinie królewskiej, żeby wyrobić sobie o niej jakieś wyobrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natalia Katarzyna - zachęcam. Dość ciekawa jest. Pozdrawiam po zalatanym poranku - sprzątanie, zakupy. Potem znów zakupy ;)

   Usuń
 9. Z chęcią zapoznałabym się z tą książką. Temat rodziny królewskiej jest mi wciąż za mało znany. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oliwko - polecam wiele książek na tym blogu można znaleźć. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)

   Usuń
 10. Lubię czytać o rodzinie królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AnnieK - miło to czytać. Wkrótce już recenzje bibliotecznych. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za komentarz. Dziś jestem padnięty - 83 minuty na zewnątrz, dwa zejścia u wyjścia na górę. W tym za drugim razem - kilkanaście kg. zakupów ;)

   Usuń
 11. Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Wkrótce o niej więcej. Pozdrawiam, dobrej nocy :)

   Usuń
 12. Osoba tzn jej osobowosc i historia wciąga. Poczytam o niej więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu - polecam. teraz kończę czytać "Żelazne damy Francji" i zaczynam e book "Brzemię białego człowieka". Serdecznie pozdrawiam. Dziś aktywny ranek - najpierw śmieci wyrzucamy segregowane, potem 20 minut w dyskoncie. Czytam wszystko. Pod Krakowem szaro i ponuro :)

   Usuń
 13. I znowu ciekawostki się dowiaduję. Warto zainteresować się tą postacią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sztuka i Książka - tak, polecam, wkrótce recenzja książki e - booka Andrew Marr "Prawdziwa Królowa . Elżbieta II". Pozdrawiam i dziękuję za komentarz. Miałem bardzo aktywny poranek - 43 - minutowy spacer na koniec miasta,na cmentarz :)

   Usuń