sobota, 12 maja 2018

Nikt się nie dowie - Barbara Delinsky.

Okładka książki Nikt się nie dowie Książka jest idealnym odstresywaczem. Połknąłem ją dosłownie w ciągu kilku godzin. Barbara Delinsky to amerykańska Autorka. Jej książki trafiają na listę bestsellerów New York Timesa. Jest bardzo popularna na całym świecie. Książki są tłumaczone na wiele języków świata.

 W deszczową noc dochodzi do wypadku. W samochód, którym jadą w deszczowy wieczór Deborah i jej córka Grace, uderza mężczyzna. Okazuje się nim być nauczyciel historii Grace. Matka bierze odpowiedzialność na siebie, tym bardziej, że odebrała córkę z zakrapianej alkoholem imprezy. A Grace ma warunkowe prawo jazdy. Deborah zaś jest krótko po rozwodzie.

To jest naprawdę idealne czytadło na popołudnie bądź na wieczór. Książka idealnie oddaje i buduje napięcie, w tym konstrukcja świata wewnętrznego bohaterów jest skomplikowana. Co by było , gdyby Grace wtedy nie piła ? Co by było, gdyby Deborah nie wzięła odpowiedzialności na siebie ?

Książkowy język jest bardzo prosty, wręcz niezobowiązujący, ale to idealny klimat dla czytadła, które ma nam zapewnić rozrywkę na jedno popołudnie bądź jeden wieczór. Wszędzie, w całej książce widać to, że Barbara Delinsky ma licencjat z psychologii oraz magisterium z socjologii.  Dziełko to zawiera także genialnie zbudowane dialogi.

Polecam !


18 komentarzy:

 1. Czytałam dawno temu tę książkę i bardzo dobrze ją wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie czytadła, szczególnie ostatnio, gdy nieustannie brakuje mi czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takich czytadeł od czasu do czasu potrzebuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię Barbara Delinsky i bez wahania sięgam po jej powieści;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, autorzy lubią przemycać w treść własne doświadczenia i wiedzę. Coś o tym wiem :) A książkę chętnie przeczytam, jako niezobowiązującą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem pewna, ale chyba ją kiedyś czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to do końca książka w moich klimatach, ale czasem sięgam po tego typu literaturę, więc nie wykluczam, że sięgnę jeżeli będę miała ochotę na oderwanie się od tego co czytam na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam jedną książkę tej Autorki : Kiedy moja siostra śpi i podobała mi się :) Może ta również mi przypadnie do gustu :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam nic tej autorki, ale ta książka ewidentnie trafia w moje gusta. Na pewno się skuszę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdaje się idealna na letnie wieczory!

  OdpowiedzUsuń