wtorek, 18 września 2018

Andrzej Brodziak - Jesteś nieśmiertelny

Jesteś nieśmiertelny Andrzej Brodziak to lekarz chorób wewnętrznych, pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Miałem kontakt z Panem Profesorem w 2008 roku, kiedy to konsultowałem z nim pewną moją technikę medytacyjną. To renesansowy umysł, który wykracza daleko poza granice medycyny. Zajmuje się między innymi psychoanalizą, fizyką kwantową, informatyką i matematyką.

Zasada Antropiczna zakłada, że wszystkie parametry Ziemi czy Wszechświata "zostały opracowane" w taki sposób, by mógł specjalnie pojawić się człowiek. Jest to bardzo ciekawe. Panteizm jednym słowem, i bardzo bliska mi teoria. Książkę czyta się bardzo szybko, kiedyś była dostępna Online.

Autor jednym słowem twierdzi, że jesteśmy nieśmiertelni. Jesteśmy bowiem według niego czymś na kształt programu komputerowego.  Dopóki procesor istnieje, dopóty istniejemy. Bardzo blisko te teorie są powiązane z obecnie popularnymi teoriami na temat Płaskiej Ziemi. Mówi się w tej książce o reinkarnacji, ale w taki trochę bardziej naukowy sposób.

Książkę polecam wszystkich zainteresowanym rozwojem duchowym, którzy nie boją się wyjść poza ustalone granice naszego świata. Książkę czyta się szybko i z zapartym tchem. Jest bardzo ciekawa, i mistrzostwem w tej książce jest połączenie psychoanalizy, medycyny, matematyki, fizyki kwantowej.

8 komentarzy:

 1. Zupełnie nie moje klimaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesująca teza z tym programem komputerowym. Ciekawa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zainteresowana! Naprawdę mnie zainteresowałeś!

  OdpowiedzUsuń
 4. Reinkarnacja, analogia procesora - jak najbardziej tak, ale płaska Ziemia zdecydowanie nie. Jeśli to jedna z osi tej książki to wielka szkoda, bo niestety nie znajdę z nią w takiej sytuacji wspólnego języka...

  OdpowiedzUsuń