sobota, 21 kwietnia 2018

Dorota Kassjanowicz - Raz dwa trzy zaśnij Ty !

Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! - okładka Na blogu od czasu do czasu będą pojawiały się wpisy dotyczące literatury dziecięcej. Tę  książkę zakupiłem z myślą o moim chrześniaku, ale i dorosłym co nieco się przypomni. Sen jest fascynująca przygodą, śnimy wszyscy około ośmiu godzin na dobę. Ilustracje wykonała Gosia Herba.
 Cytat:
Czym jest sen? To fascynująca przygoda! Tylko w nim można fruwać wysoko nad dachami albo drzewami, pływać na statku piratów lub lądować na nieodkrytej dotąd planecie… Śpiąc, zyskujesz wielką moc, która przydaje się kolejnego dnia. A kim będziesz, jak się obudzisz?
Jedenaście wierszyków tworzących wyliczankę przed snem – dla śpiochów i nieśpiochów, dla dzieci, żabek, a nawet guzików – opowiada  o tym, jak przyjemnie jest spać i śnić.

Ilustracje są przepiękne, magiczne wręcz. Doskonała lektura dla dzieci, ale również i dla dorosłych, pragnących przypomnieć sobie magię dzieciństwa.

7 komentarzy:

 1. O! Ale niespodzianka, miła, książki dla dzieci u ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te ilustracje są rzeczywiście piękne. Mam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ilustracje Gosi Herby. Polecam "Lodorosty i bluszczary" Jerzego Ficowskiego wyd. Wolno, cudnie wydane wiersze i świetnie zilustrowane przez G.H. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ta wydaje się ciekawa. W dzieciństwie bardzo lubiłam wierszyki. :)

  OdpowiedzUsuń