poniedziałek, 25 czerwca 2018

Agnieszka Steur - Wojna w Jangblizji W Tamtym Świecie

Okładka książki Wojna w Jangblizji W Tamtym Świecie Są takie cudowne opowieści, co do których wraca się z przyjemnością. Agnieszka Steur, moja internetowa znajoma, jest Autorką trylogii "Wojna w Jangblizji".

Z przyjemnością powróciłem do lektury, a czytając wyobrażałem sobie, że mieszkam w Podpaństwie (ach ta doskonała mapka Jangblizji umieszczona na końcu książki!).

Jangblizja to państwo, w którym rozpętała się wojna. Królowa Zara zostaje umieszczona w więzieniu za sprawą sprawczyni wojny - Szmaragdowej Pani. Do naszego świata zaś udaje się uciec dwójce jej dzieci - Nanie i Roanowi. Zetkną się oni z zupełnie nieznaną cywilizacją: gdzie je się mięso, gdzie jest pełno agresji i zupełnie innych wyzwań niż w ukochanej acz rozmaitej Jangblizji.

Agnieszka stworzyła wspaniałe uniwersum. Mamy pełno odezwań do ekologii, równości w traktowaniu się istot, do współdziałania w obliczu zagrożeń. I książkę bardzo szybko się czyta. Dla mnie stanowiła niezwykły relaks.

Nie jest to tylko książka dla młodzieży. Dorosłym też ją śmiało mogę polecić.

Ta książka to kawał dobrej roboty. I świetne uniwersum, i nakreślone postaci, i bieg zdarzeń - to wszystko zapiera dech w piersiach. A ja tymczasem zabieram się za lekturę drugiego tomu.

Serdecznie Polecam !


24 komentarze:

 1. Ja również polecam całą trylogię. To bardzo wartościowa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem komu mogę polecić tę trylogię.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja tej trylogii nie znam, ale dzięki Twojej recenzji wiem, że trzeba to nadrobić. Zapraszam Cię w moje progi, może zostaniesz na dłużej. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zaproszenie skorzystam oczywiście :)

   Usuń
 4. Aż żałuję że nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać... Chyba czas to nadrobić :D

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że choć jestem dorosła, to również z przyjemnością śledziłam losy bohaterów tej trylogii. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba tym razem nie do końca moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie do końca moja tematyka, więc choć od czasu do czasu obija mi się ta seria o oczy, a opinie zbiera niezłe, to na razie nie planuję lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka ma coś w sobie co przyciąga ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. No proszę, jest ktoś, kto pisze krótko i do rzeczy. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń