piątek, 1 czerwca 2018

Michael Talbot - Holograficzny Wszechświat


Książkę przeczytałem w ciągu jednego dnia. Tak się składa, że akurat jestem historykiem, humanistą, ale przyrodnikiem także. Tak więc wszelkie pogranicza nauk, jakie mamy tutaj, w tej książce nie są mi obce. Autor udowadnia, że nasz świat nie jest prawdziwy, jest tylko hologramem produkowanym przez nasze mózgi.

Wyjaśnia fenomen cudownych uzdrowień - oto przykład który mnie zainspirował - "Był Pan X, miał guza gardła. Poddawano go naświetlaniom, jednak, jednocześnie wpajano mu, że każda cząstka emisyjna zabija komórki nowotworowe które następnie rożnymi drogami są wydalane z organizmu. Pan X wyzdrowiał".

Ta książka opisuje pogranicza takich nauk jak fizyka, medycyna, psychologia, parapsychologia, religia. Nie tylko mózg działa jak hologram - jak hologram działa również świadomość każdego z nas.

A mieliście może kiedyś tak zwane świadome sny ? Bo ja miałem! I byłem w jednym z nich dyrektorem Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie. Fantastyczna to rzecz móc pokierować własnym snem. O tym tez jest ta książka.

Niech Was nie przeraża "kwantowy" język pierwszego rozdziału, jest on zupełnie do strawienia. Książka ta, w naszym XXI wieku jest niezwykle potrzebna. Jak wspomniałem już, ociera sie o rozmaite nurty nauki, o rozmaite pogranicza. Ale teraz tylko komparatystyka, czyli badania na styku kilku dziedzin jednocześnie, są w stanie nam bardziej objaśnić otaczający nas świat, no i wszechświat.

W książce mamy ogrom przypadków cudownych uzdrowień, niewyjaśnialnych uzdrowień. I to właśnie wszystko stara się tłumaczyć "Holograficzny wszechświat". Jesli chcecie, by Wasze oczy szerzej sie otwarły na to, co dzieję się na świecie - to zachęcam do tej lektury.

Naprawdę warto!
Wiara to potęga!

21 komentarzy:

 1. Czytałam te publikację. Bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też intrygują mnie takie cudowne uzdrowienia, dlatego w wolnej chwili postaram się zapoznać z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest to lektura dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty myślowe. Świat jest pełen tajemnic, nie starczy życia by je wszystkie poznać, ale odkrywanie ich już samo w sobie może być pasjonującą przygodą :)

  Lutana

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka godna uwagi ^^ Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa tematyka, ja lubię naukę, więc powinna przypaść mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak kiedyś znajdę w bibliotece to przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi ciekawie. Może kiedyś się skuszę. Przyznaję, że bez przeczytania Twojej opinii raczej nie zwróciłabym uwagi na ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 8. To może być całkiem ciekawa książka, lubię czasami właśnie takiego rodzaju książki :)

  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/06/przedpremierowo-podejrzany-paulina-swist.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem zaciekawiona tematyką uzdrowień :)

  OdpowiedzUsuń