piątek, 13 lipca 2018

Marek Rybarczyk - Tajemnice Windsorów

Tajemnice Windsorów

Jestem prawdziwym maniakiem Windsorów i książkę przeczytałem w ciągu jednego popołudnia. Książka została skonstruowana tak, by nam się ją dobrze czytało.

Marek Rybarczyk był korespondentem TVP w Wielkiej Brytanii. Ale książka ta miesza obiektywizm z ploteczkami. Mam do niej zastrzeżenia: wydaje mi się, że Autor pisze nieco pod publiczkę. Mamy więc obok rzetelnych dziennikarskich faktów różne plotki, zwłaszcza te o ekscesach seksualnych Windsorów.

Mamy dywagacje na temat księcia Karola - najdłuższego bezrobotnego w historii dynastii, czekającego na swoją kolej. Doczeka się czy się nie doczeka? Dywaguje Autor. Być może to William przejmie koronę ?

Niemniej, książka jest takim misz-maszem: obok rzetelnych dziennikarskich informacji są rzeczy pikantne. Ale fakt, czyta się ją bardzo szybko. Jak wspomniałem, połknąłem ją w jeden dzień.

Gorąco zachęcam do lektury, Autor bowiem zrobił wszystko, by wpuścić nas za kotary szczelnie osłaniające brytyjską monarchię. Polecam !


10 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie przeczytam, a później zaproponuję mojemu narzeczonemu. Myślę, że również z ciekawością odda się lekturze. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj Agnieszko, czytaj, bardzo ciekawa to rzecz :)

   Usuń
 2. Aż tak bardzo mnie ten temat nie kręci. Choć te pikantne szczegóły... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja spasuję, ale polecę tę książkę mojemu bratu. Może on będzie nią zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodane do listy do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń